جدید ترین اخبار

پربازدید ها

واحد کشتارگاه صنعتی دام شهرداری گرمسار

مصطفی صفوی پناه

سمت: مسئول واحد

مدرک تحصیلی: -

داخلی شماره 09127327091

مصطفی صفوی پناه

حجت الاسلام طاهری تبار

سمت: ناظر شرعی

مدرک تحصیلی: -

داخلی شماره 09192322204

حجت الاسلام طاهری تبار

شرح وظایف مسئول کشتارگاه صنعتی دام

کشتارگاه صنعتی دام شهرداری گرمسار در شهرک صنعتی فجر واقع شده و مساحت زمین ان 50000 هزار متر مربع میباشد که زیربنایی به مساحت 2500 متر مکعب دارد. این کشتارگاه از سال 1388 مورد بهره برداری قرار گرفت و تا کنون علیرغم ضرر و زیانهایی که دیده است در راستای رسالت خود همواره سعی بر ان داشته که از لحاظ بهداشتی به بهترین نحو خدمت رسانی کند.
ظرفیت کشتار در این کشتارگاه در هر شیفت کاری 25 راس گاو و 250 راس گوسفند در نظر گرفته شده که هم اکنون میانگین کشتار در ماه 120 راس گاو و 1200 راس گوسفند میباشد که این کشتار تقریبا کم، خود یکی از عوامل مهم ضرردهی میباشد.
ناگفته نماند کشتار شتر و شترمرغ نیز در کشتارگاه مذکور انجام میپذیرد.
همچنین این کشتار دارای واحد شکمبه پاک کنی و کله پاک کنی نیز میباشد.
تعداد پرسنل (کارگران ، سلاخان و ...) مشغول به کار هم اکنون 9 نفر میباشد که همگی از جمیع کارکنان شهرداری گرمسار هستند.
ساعت شروع به کار این کشتارگاه 13:30 بوده و تا ساعت 21 ( بنا به تعداد کشتار) مشغول فعالیت میباشد.
دامهای کشتاری پس از ذبح شرعی، توسط سلاخان مراحل کشتار را طی نموده و در پایان توسط ناظر بهداشتی مورد بازرسی قرار گرفته و در صورت تایید ممهور یه مهر و لیبل دامپزشکی می گردد.
سپس لاشه ها به پیش سردکن ( سردخانه ) منتقل شده و صبح روز بعد توسط ماشین حمل گوشت شهرداری به قصابیها انتقال می یابد.
تعرفه عوارض کشتار سالانه توسط کارشناسان شهرداری و اعضای شورای شهر مصوب گردیده . بصورت ماهیانه از قصابان اخذ میگردد. از جمله هزینه هایی که در این چند وقت در جهت رفع نواقص کشتارگاه انجام گرفته میتوان به گازکشی، خرید و نصب ترموگراف، خرید دستگاه کارواش، تفکیک سازی سالن کشتار دام سبک و سنگین، تجهیز سالن کشتار شترمرغ و... اشاره کرد.
ضمنا مواردی از قبیل تعمیر و یا تعویض اپوکسی کف سالن، تعمیر سیستم سپتینگ و راه اندازی کوره لاشه سوز در دستور کار قرار گرفته و امید است با تخصیص بودجه، در اینده ای نزدیک شود. در پایان به همشهریان عزیز یاداور میشویم در صورت مشاهده موارد غیر مجاز و لاشه های بدون مهر و لیبل مراتب را به اداره دامپزشکی گرمسار (34225980-023) اطلاع دهند.

کلیه حقوق سایت متعلق به شهرداری گرمسار می باشد .